Spring naar de inhoud
Deel. Ontdek. Verbind.
In dit artikel bespreek ik een aantal essentiële oliën (EO), een plantaardige olie en een maceraat die als symptomatische behandeling ondersteuning kunnen bieden bij vaakvoorkomende huidaandoeningen in de zomer, zoals zonneallergie, eczeem en droge huid.
Geert De Vuyst, docent en auteur gespecialiseerd in aromatherapie en fytotherapie

Hallo,

Ik ben Geert.

Ik inspireer particulieren en professionals tot doeltreffende, veilige en duurzame toepassingen in de aroma-fytotherapie, gebaseerd op traditioneel gebruik en wetenschap.

→ Schrijf in op de maandelijkse nieuwsbrief en blijf op de hoogte van nieuwe opleidingen, Aroma Talks en Aroma Blog artikels.

Geert

Lees verder op de Aroma Blog

Verschijnt over 3 dagenAroma Plus

Geert De Vuyst

Ambrozijn en alsemambrosia: mythe en plant

Beginner

Wat is ambrozijn in de Griekse mythologie, en wat heeft het te maken met alsemambrosia (Ambrosia artemisiifolia)?

E-mail me bij publicatie Ambrozijn en alsemambrosia: mythe en plant

We gebruiken je e-mailadres enkel om je te laten weten wanneer dit artikel wordt gepubliceerd.

* Verplicht veld

27 sep. 2026Geert De Vuyst

Vanilla forever: 10 feiten over vanille

Beginner

10 feiten over 's werelds meest geliefde geur. Vanilla planifolia botaniek, chemie, verfijnde mengsels met essentiële oliën en parfumerie.

Aroma Plus
Mentha x piperita - iStock-655081164

10 aug. 2026Geert De Vuyst

Menthol: de illusie van verkoeling

Opgeleid of ervaren

Pepermunthydrolaat op de huid: het koudegevoel en effecten op de thermoregulatie onder de loep.

 Dit is een Aroma Plus artikel: meld je aan om Aroma Plus te ontgrendelen (aanmelden)
Citeer als: De Vuyst, G. (2022) Essentiële oliën voor de zomerhuid. Aroma Blog. https://geertdevuyst.be/artikel/essentiele-olie-zonneallergie-eczeem-droge-huid/
Schrijf in op de nieuwsbrief
→ Blijf op de hoogte van nieuwe opleidingen, Aroma Talks en publicaties in de aroma-fytotherapie
* Verplicht veld